Женският национален отбор на Сърбия продължава със силното си представяне на Евробаскет 2013. Момичетата на треньорката Марина Малкович се наложиха над Италия с 85:79 в първи четвъртфинал на европейското първенство, което се провежда във Франция.

Победата беше изкована в последната четвърт, която сръбкините спечелика с 21:14.

Страхотен мач за Сърбия изигра Йелена Милованович, която се отличи с 21 точки и 7 борби, като от линията за изпълнение на наказателни удари бе 7/8. 175-сантиметровата сензация на женския баскетбол в западната ни съседка Милица Дабович добави 17 точки и 4 борби. За Италия най-резултатна бе Джорджа Сотана, която се отчете с 22 точки и 3 асистенции.

В другия четвъртфинал се изправиха медалистките от последното световно първенство - бронзовите  от Испания срещу сребърните от Чехия. Испанките, които са един от основните фаворити за спечелване на титлата постигнаха безапелационна победа със 75:58. Така те продължават без загуба в турнира.

Силно начало на срещата за Испания изведе отбора с 10 точки напред след първата четвърт. Следващите две части бяха равностойни и разликата се запази, но през последните десет минути испанките показаха класата си и благодарение на хладнокръвна игра успяха да се наложат на противника и да увеличат разликата значително за крайния убедителен резултат.

Алба Торенс наниза 29 точки за испанките, а с 23 и 12 борби се включи Санчо Литъл. За Чехия най-резултатна с 13 точки бе Катержина Елхотова.

Сърбия и Испания ще се срещат в първия полуфинален сблъсък.