Русия победи Испания с резултат 60:56 (31:27) в първи четвъртфинален двубой от Световното първенство за жени, което се провежда в Бразилия.

Татяна Шеголева отбеляза 5 важни точки в края на срещата и класира Русия на полуфиналите.

В първата четвърт иберийките победиха с 21:11, но загубиха втората част с 6:20, което доведе до това руските баскетболистки да се приберат на почивката с 4 точки преднина.

През второто полувреме двата отбора си размениха ролите в третата и четвъртата част.

Третата завърши при резултат 19:10 за испанките, но рускините спечелиха последната четвърт със същия резултат и възстановиха статуквото на игрището.

В състава на рускините три баскетболистки нанизаха по 14 точки в двубоя - Вовопянова, Илона Корстин и Мария Степанова.

Амая Валдеморо отбеляза 21 точки за Испания, но това се оказа недостатъчно за победа в срещата.

На полуфинала  руските баскетболистки ще се изправят срещу състава на САЩ, който надделя на четвъртфинала над Литва с 90:56 (48:32). Този мач ще е повторение на срещата от груповата фаза на първенството, където отборът на Съединените щати се наложи над Русия с 90:80 в Баруери, Бразилия.

Двата отбора играха и във финалната среща от  шампионата на планетата през 2002 година, спечелен отново от американките.

В другия полуфинал ще се изправят отборите на Бразилия и Австралия.

Бразилия победи Чехия с резултат  75:51(46:28), докато Австралия се наложи над Франция с 79:66(42:28).