Рилски спортист успя да измъкне една победа в груповата фаза на турнира за "Купата на ФИБА Европа". Самоковци се наложиха като гости над  португалския Порто с 91-79. Благодарение на точковата разлика Рилецо изпревари португалския гранд и зае третото място в група "F".

Резултати от срещите в НБА, играни в сряда, 21 ноември

Пропадането на Голдън Стейт продължава

Мачът започна с домакинско предимство. Баскетболистите на Порто успяха да се откъснат с повече от 10 точки, но силна серия на българите преди почивката скъси дистанцията на 1 точка - 41-40.

В третата част момчетата на Людмил Хаджисотиров се откъснаха напред, след което удържаха финалния щурм на домакините.

Джейлън Дженкинс беше най-резултатен с 21 точки и 10 борби. Той добави и 6 асистенции. Златин Георгиев също записа 21 точки, а Тони Гуджино се включи със 17 точки и 9 борби. Мирослав Васов наниза 9 точки за 19 минути н площадката, като наниза три тройки от три опита.