Рилски спортист си върна на черногорския Теодо (Тиват) за загубата преди седмица в мач от група В на Балканската лига. Снощи в зала "Арена Самоков" тимът на Росен Барчовски спечели с 87:67 и така взе четвъртия си успех в турнира.  Самоковци играха добре в защита, успяха да неутрализират силните страни на съперника и така да спечелят, като ще имат предимство и при евентуално равенство между двата тима, заради по-голямата си победа.

В началото на двубоя двата тима си размениха няколко коша, а след серия от 9:0 Рилски дръпна с 6 точки. По средата на третата част пък самоковци направиха нова серия, този път от 8:0 и след нея дръпнаха с 60:40. До края Рилецо не позволи на съперника да се доближи и така спечелиха двубоя.

Най-резултатен за победана самоковци стана Тери Смит, който отбеляза 19 точки. Тони Гуджино направи дабъл-дабъл със 17 точки и 11 борби, а Христо Захариев приключи с 14 точки. За гостите Саво Джиканович игра силно преди почивката и завърши с 18 точки.