Носителят на Купа България Рилски спортист загуби гостуването си в Сибир на Енисей (Красноярск) с 84-104 и намали значително шансовете си за класиране в следващата фаза на ФИБА Къп.

Срещата беше решена във втората четвърт, която домакините спечелиха с 30-14. Дотогава мачът беше равностоен и дори българите водеха след първите 10 минути с 28-27.

След почивката играчите на Рилецо продължиха да играят добре и постепенно топяха разликата. Малко след началото на последната част те почти достигнаха домакините и намалиха изоставането си едва на 4 точки. Тогава играчите от Красноярск се мобилизираха и вкара 13 безответни точки с което решиха мача.

Най-резултатен от българския отбор беше Ненад Делич с 22 точки. Еван Бройнсма записа 17 точки, а Йордан Бозов 16.

За домакините Сюлейман Бреймо завърши с 22 точки. Алексей Вдзихалкин е с 21 точки.

Рилски спортист има една победа и три загуби. За преминаване във следващата фаза е необходимо да спечели и двете си оставащи домакинства с Буюкчекмедже и Сигал (Прищина). Тогава играчите от Самоков ще могат да разчитат да продължат сред най-добрите трети от групите.

Има и вариант за второто място, но тогава турците трябва да бъдат победени с повече от 22 точки и да се разчита Енисей да спечели мача си в Турция.