Рилски спортист се класира за полуфиналите на Балканската лига по баскетбол за мъже, след като загуби като гост на македонския Куманово, но победи с по-успешната си стрелба в първия мач.

Рилски спортист имаше аванс от 12 точки преди реванша, който загуби със 101:107 (28:23, 16:25, 19:22, 25:30, 13:7) след продължение.Разликата от шест точки изпрати Рилски спортист напред.

Рилски спортист започна ударно мача и вкара първите пет точки, а много силна серия позволи на българския тим да води с цели десет още в средата на първата четвъртина. Баскетболистите на Куманово обаче преодоляха бързо шока от силната игра на Рилски спортист и изравниха резултата при 44:44 само две минути преди сирената на втората част, а в последните секунди дори взеха аванс от четири точки след две точни стрелби на Бранислав Джекич, подкрепени от спечелена в защита борба. Куманово започна да гради постепенно преднина срещу Рилски спортист, а слисаните българи позволиха авансът им от първия мач да бъде заличен още в третата четвъртина с кош на Джекич 6:29 минути преди края.

Серия от кошове, асистенции и борби в защита на Йордан Бозов обаче върнаха Рилски спортист в играта, но домакините отново преодоляха бързо кризисното състояние и завършиха четвъртината с преднина от седем точки. Куманово водеше играта и в последната четвъртина на срещата, а разликата варираше между 9 и 13 точки в полза на домакините. В крайна сметка те спечелиха мача в неговото редовно време с 12 точки разлика след тройка на Костоски 24 секунди преди сирената.

Допълнителната част започна с точен изстрел под коша на Зарко Ракочевич, който пропусна да даде допълнителен аванс на Рилски спортист секунди по-късно, след като пропусна и вкара в два опита от наказателната линия. Върнън Тейлър поправи неговата грешка, а Антъни Гуджино спечели борба в защита и разликата беше смалена на десет точки, което устройваше напълно гостите от България. Последва серия от пропуски за двата отбора, но кош на Ракочевич и две точни свободни хвърляния на Гуджино свалиха разликата до осем точки, което реши мача в полза на българите.

Най-резултатен за Рилски спортист беше Джулиън Норфлийт с 25 точки, докато Ракочевич завърши срещата с 22 пункта и осем спечелени борби. За домакините от Куманово 29 точки реализира Александър Костоски, а Джекич завърши с "дабъл-дабъл" при 23 пункта и 13 спечелени борби