Реал спечели баскетболното „Ел Класико" за трети пореден път. В последна среща от 27-ия кръг на баскетболната Евролига мадридчани се наложиха в своята зала над Барселона с 85-69.

Реал е начело преди последните три кръга от надпреварата с 20 победи и 7 загуби. Същият актив има и настоящият европейски шампион ЦСКА (Москва), но испанците имат отбелязани 9 точки повече в преките двубои. На трето място е гръцкият Олимпиакос с 1 победа по-малко.

Реал имаше превъзходство от самото начало на мача и трупаше преднина през цялото време. Само в третата четвърт каталунците успяха да отбележат една точка повече 24-23, но това беше в период, в който си личеше, че мачът е решен. Последните минути преминаха без напрежение и гостите дори не прибегнаха до тактиката за правене на фаулове.

Снимка 284792

Александър Везенков игра 12 минути и отбеляза 3 точки за Барселона. Той стреля веднъж неуспешно за две точки и един път вкара от два опита за три точки. За утеха на гостите може да се счете точка №4,000 в Евролигата за Хуан Карлос Наваро отбелязана от наказателен удар малко преди края на срещата.

В другите мачове ЦСКА (Москва) победи Дарушафака с 95-85, Галатасарай се наложи над Уникс (Казан) с 95-85 и Цървена звезда падна у дома от Олимпиакос след продължение с 64-66. „Звездашите" вкараха в първото полувреме само 17 точки.

Утре и в петък са срещите от 28-мия кръг. Реал, ЦСКА, Олимпиакос и Фенербахче си осигуриха вече участие в плейофите. Панатинайкос, Баскония, Анадолу Ефес и Цървена звезда се очаква да попълнят осмицата. Дарушафака и Жалгирис все още имат теоретични шансове да продължат.