Реал (Мадрид) даде сериозна заявка за участие във Файнъл Фоур на Евролигата, който ще се проведе през май в испанската столица, след като победи с 89:83 (29:17, 16:25, 21:22, 23:19) Лотоматика в мач от група "С". За носителя на УЛЕБ Къп от миналия сезон това бе втори пореден успех в турнира.

Домакините направиха изключително силна първа четвърт, в края на която имаха аванс от 12 точки (29:17). В тези първи 10 минути играчите на мадридчани записаха 9/11 при стрелбата за 2 точки, 2/3 от тройката и 5/6 от фауллинията.

В 27-ата минута Лотоматика стигна до равенство 55:55, след като Йон Стефансон вкара от тройката. След това с кош на Якопо Джакети римляните дори поведоха - 57:55. Реал (Мадрид) обаче заздрави защитата си и в края на трета четвърт отново водеше с 66:64.

Четвъртата част отново бе оспорвана, а 1,28 минути преди края Роко-Лени Укич всара за 81:81. Домакините отговорих с тройка на Раул Лопес, а докрая мадридчани не изпуснаха преднината си.

Най-резултатен за победата на Реал бе Чарлз Смит, който заби 23 точки, а Алекс Мумбру добави 17. За гостите от Рим с 24 точки се отчете Еразем Лорбек, докато хърватският плеймейкър Роко-Лени Укич добави други 19.

В другия мач от групата Барселона победи Фенербахче с 82:67. Каталунците спечелиха първата четвърт с 13 точки разлика и да края на срещата не позволиха на тима от Истанбул да постигне обрат. 14 точки за успеха на "блаугранас" вкара Жорди Триас, а Яка Лакович добави още 13. Уили Соломон се отчете с 19 точки за Фенербахче. Йомер Онан пък наниза още 12.

Лиетувос Ритас зарадва своите фенове с домакинска победа с 92:74 над Макаби (Тел Авив). С този успех литовският тим зае първо място в група "В" с актив от 2 победи.

Артурас Йомантас поведе литовците с 19 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Мандаугас Лукаускис добави 16 точки. Уил Бинъм вкара 14 точки за Макаби, а Никола Вуйчич добави 12.

Благодарение на събраната си защита и вдъхновената игра на Йомантас, Лукаускис и Байрамович Лиетувос Ритас се прибра на почивката при резултат 46:31. През втората част Макаби така и не съумя да се върне в мача, а домакините дори поведоха 62:39 в средата на третата четвърт и не изпуснаха контрола до края на срещата.