Българското крило на испанския втородивизионен Бургос Радостина Димитрова направи поредния си силен мач за тима при победата късно снощи с 84-68 над Макинария Енсино. Двубоят бе част от XXVI кръг от програмата на Liga Femenina 2A. Българката започна като титуляр и за 29 минути на терена отбеляза 13 точки, овладя 4 борби и направи 2 асистенции. Най-резултатна за победителките беше Анна Бартолд с 20 точки, а Селия Крус и Емили Хейкс се отличиха с по 19 за успеха.

Бившата баскетболситика на българския ЦСКА и екссъотборничка на Димитрова - Аманда Карвър бе най-резултатна за Макинария Енсино със 17 точки, а Мария Иглесиас добави 13 при поражението на тима.

С тази победа Бургос е на 5-а позиция във временното класиране на Liga Femenina 2A с 19 победи и 7 загуби. В следващия кръг отборът на Радостина Димитрова е гост на Арос.