Въпреки че победи Люксембург като домакин в последния си мач, България завърши безславно мачовете си от евроквалификациите. За да запази поне малък шанс за класиране, отборът ни трябваше да победи днешния си съперник (който няма победа до момента) с разгромна разлика, но вместо това показа безобразно отношение в защита и на моменти дори изоставаше в резултата.

Победата с крайното 120-95 е четвърта за отбора, който има и 4 загуби и вероятно ще завърши трети в група В, ако всичко се развие според очакванията. Отборът ни почива в последния кръг, а надежда за класиране на Европейското в Словения няма.

А и със сигурност отбор, който получава повече от 50 точки за едно полувреме и общо почти 100 от Люксембург и изостава от този съперник след 19 минути игра на собствен терен, не заслужава да играе на Европейско първенство.

95-те точки, които получихме днес, са най-много от всичките ни мачове в евроквалификациите, като до момента най-много бяхме получили от Азербайджан в Баку - 88. Люксембург не е вкарвал толкова точки като гост в историята си, а това трябва да ни накара сериозно да се замислим какво се случва с баскетбола ни.

Най-резултатен за българите бе Чавдар Костов, който вкара 33 точки, а Иван Лилов добави 16. Павел Маринов регистрира 14, а Мартин Дурчев завърши с 13 точки.
За Люксембург по 21 нанизаха Сами Пикард и Кристофър Джоунс, а по 13 – Пит Кьостер и Раул Биренбаум.