Отборът на Полша победи състава на Литва с 86:75 точки в мач от група "D" на Европейското първенство по баскетбол във Вроцлав. Това е втори успех за домакините, които вчера надиграха отбора на България с 90:78.

Така поляците си осигуриха място във втората фаза на шампионата. Литва пък регистрира второ поражение след вчерашната загуба от Турция.

Двата тима предложиха динамичен баскетбол, като литовците бяха догонващите в мача. На полувремето резултатът бе 42:32.

След почивката момчетата на Мули Кацурин продължиха с добрите си изяви и запазиха аванса си. В първите минути на последната четвърт след две тройки на Михал Игнерски разликата стигна до 15 точки (71:56). До края на срещата поляците не допуснаха изненада и заслужено се поздравиха с успеха.

Минути преди почивката пък токът в зала "Стулеция" спря и настъпи пълен мрак. Играта бе прекъсната за кратко, след което организаторите на събитието отстраниха аварията и срещата продължи.