Баскетболистите на Полша се наложиха с 81:75 като гости на Швеция в евроквалификация, играна в град Бурос. Двата тима са в нашата група „А" за Испания 2007.

Поляците поведоха на полувремето с 37:29 и удържаха аванса си до последната четвърт. Тогава домакините упражниха натиск и поведоха с 69:66, а после се стигна и до 71:66 пет минути преди края.

Тройки на 36-годишният Адам Войчик и Филип Дилевич върнаха аванса на гостите в края на мача и донесоха успеха. Двамата играчи бяха най-резултатни за своя отбор с по 18 точки. За Швеция Пер Рингстрьом наниза 19 точки.

„Щастливи сме, защото знаехме, че ни чака тежък мач - каза след двубоя новият треньор на поляците Йежи Урлеп. - Повеждахме много пъти, но Швеция успяваше да ни догони".

Отборът на България гостува на Полша на 3 септември в следващата среща.