Деян Иванов с неговия Сигма Монтегранаро записа победа като домакин на Виртус Болоня с 80:78 точки в италианското първенство. Българският национал отбеляза 7 точки и овладя 7 борби за 27 минути игра. След тази победа Монтегранаро е на 7-мо място е с актив от 9 победи и 7 загуби, предава bulgarianbasket.com.

Калоян Иванов с неговия Сузуки Манреса записа 9-та победа в испанската лига ACB след като победиха със 72:55 Мурсия. Иванов вкара 5 точки, овладя 3 борби и подаде 1 асистенция за 15 минути игра. След този успех Сузуки Манреса е на 11-то място с актив от 9 победи и 11 загуби. Божидар Аврамов направи добър мач срещу Панатинайкос. Олимпия Лариса загуби с 65:97, а Аврамов вкара 9 точки и овладя 1 борба за 14 минути.

Братята Васил и Илиян Евтимови се наложиха заедно със своя АЕЛ Лимасол над Аполон на Тенчо Банев с 92:80. Илиян вкара 12 точки, а Васко добави 2 за успеха. Банев пък отбеляза 6 за своя тим. Филип Виденов пропусна домакинството на Цървена Звезда на хърватския Цедевита.

Сърбите победиха с 85:63, а Виденов не игра поради контузия. Екатерина Димитрова със своя Баскет Ланд допусна загуба като гост на Бурж с 48:68 точки във Франция. Димитрова игра 33 минути и за това време вкара 9 точки, овладя 4 борби и направи 1 асистенция.

Евелина Гунева и нейният Реал Каное загубиха от Селта със 78:79 точки в мач от най-доброто женско първенство на Испания. Гунева отбеляза 9 точки и овладя 2 борби за 23 минути игра. Христина Иванова с Арос победиха Екстремадура с 63:48 като българката игра 19 минути, но не успя да се разпише.

Димана Георгиева с Ромасистеми Помеция загуби като гост на Сиена с 51:65 в италианската втора лига. Георгиева успя да хване 5 борби. Лиляна Илиева с нейния Фирензе загуби у дома от Наполи с 52:62. Илиева бе най-резултатна за своя отбор с 14 точки. Благодарение на отличната игра на Роксана Йорданова Орвието записа поредна победа - с 63:49 над Виртус Витербо. Йорданова завърши с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 11 борби за 30 минути игра.

Даниела Георгиева продължава с блестящата си игра в Италия. Тя отбеляза 25 точки и грабна 7 борби за Мерчеде Алгрео, но тимът й загуби с 55:59 от Фила Сан Мартино. В Лега Баскет Диана Найденова вкара 3 точки, хвана 2 борби и подаде асистенция за 29 минути при загубата на нейния Поцуоли от Фаенза със 71:85.