Филип ВиденовМенорка, с Калоян Иванов в състава си, загуби като гост с 67:73 точки в мач от 17-ия кръг от испанското баскетболно първенство. 20-годишният Иванов бе титуляр, игра 13:2 минути и записа 3 точки и 2 борби.

Отборът на Менорка е последен в подреждането с актив от 3 победи и 14 загуби. Начело е Реал (Мадрид) с 15 победи и 2 загуби.

Баскетболист номер 1 на България за 2006 година Филип Виденов и неговият Каха Сан Фернандо пък сa на крачка от класиране за турнира за Купата на Краля. Днес тимът от Севиля победи в изключително важен мач Фуенлабрада със 77:68 (22:20, 18:14, 17:8, 20:26) точки в среща от 17-ия кръг на испанския шампионат.

Виденов, който все още не е възстановен от болките в гърба, тормозещи го през последните няколко седмици, игра 7 минути, за които овладя една борба.

Най-резултатен за "зелените" от Севиля беше полският национал Михал Игнерски с 25 точки.

След този успех Каха Сан Фернандо е на пета позиция в Liga ACB с 10 победи и 7 загуби, колкото има и четвъртия Уникаха Малага.

В следващия кръг отборът на Филип Виденов е гост на лидера във временното класиране Реал (Мадрид).

Българският национал Деян Иванов реализира 19 точки при победата на втория тим на Каха Сан Фернандо - Калат с 96:86 (28:21, 25:27, 22:27, 14:21) като гост над Корнея от 19 кръг на LEB-2, а победата е общо пета за тима от Севиля в последните 7 мача.

Деян Иванов се представи на обичайното високо ниво и беше с основен принос за успеха, с който Калат запазва своите шансове да се класира за плейофите.

Антонио Бустаменте беше най-резултатен за втория тим на Каха с 21 точки.

Центърът на българския национален отбор Тенчо Банев вкара 12 точки при загубата на неговия Ираклис като гост от Ретимни със 74:88 точки в мач от 14 кръг на гръцкия втори ешелон.

Банев беше на терена 19 минути, за които добави 9 борби към своята статистика. Най-резултатен за Ираклис беше Дими Атанасиадис с 18 точки. В следващия кръг Ираклис посреща Йоникос.