Испанският гранд Реал (Мадрид) надигра категорично с 98:79 отбора на Макаби (Тел Авив), воден от националния селекционер на България Пини Гершон.  Това е второ поражение за тима от Израел в  Топ 16 на Евролигата.

Пред близо 11 800 зрители в "Palacio Vistalegre" в Мадрид гостите от Израел не успяха да пречупят противника и така испанците остават без загуба в група "F" на турнира, Отборът на Макаби заема третото място  с 1 успех и 2 загуби.

Луис Бълок бе най-резултатен в срещата с 24 точки и 3 асистенции, Серхио Лул и Алекс Мумбру вкараха по 13, а  Фелипе Рейес добави 12 точки и 5 борби.

Карлос Аройо бе най-полезен за гостите с 21 точки и 5 асистенции, Лиор Елияху завърши с 20 точки.

В другия двубой от групата отборът на Барселона победи Алба Берлин с 85:69  пред почти 5000 зрители в собсвената си зала "Palau Blaugrana".

Мачът бе равностоен преди почивката, но през второто полувреме силна серия на домакините им донесе крайния успех. Така  Барса остава на втора позиция във временното класиране на група "F", а Алба са последни с 3 загуби.

Ерсан Илясова отбеляза 30 точки, 11 борби и 2 асистенции, а  Джанлука Базиле завърши с 14 точки. За гостите  Джулиъс Дженкинс вкара 12, а Надяфеджи Александър добави 11 точки и регистрира 5 борби.