Тимът на националния селекционер Пини Гершон - Макаби (Тел Авив) успя да се класира за финала в израелския шампионат, след като в полуфиналния мач срещу Апоел (Галил/Гилбоа) победи драматично със 72-70. Така грандът от Тел Авив ще спори за титлата в четвъртък срещу Макаби (Хайфа), който отстрани Апоел (Йерусалим) с 98-93 след продължение. Макаби (Тел Авив) ще гони първи златни медали в шампионата от 2007 година насам.

Отборът на Пини имаше преднина от 10 и повече точки до края на третата четвърт, но в последната част се разигра истинска драма в "Нокиа Арина". Апоел обърна развоя на събитията на терена, повеждайки с 68-67, 4 минути преди края. Впоследствие Лиор Елиаху  реализира малко повече от минута преди финалната сирена,  с което донесе успеха на състава на Гершон за 72-70.

Елиаху завърши като най-резултатен за победителите с 20 точки, Д'ор Фишер добави 14 точки и 10 борби, а Омри Каспи се отличи с 11 точки и 9 борби за успеха.

Елишей Кадир наниза 17 точки и овладя 9 борби, а Дайън Доуел завърши с 13 точки при поражението на тима на Одед Каташ.