Националният селекционер на България по баскетбол при мъжете Пини Гершон и неговият Макаби записаха драматична победа като гости с 92:90 над Лотоматика Рома след продължение. Група "С" на Евролигата.

Силен мач за домакините изигра американецът с български паспорт Ибрахим Джабер. Той наниза 20 точки в коша на гостите, регистрира още 7 борби, 4 откраднати топки и 2 асистенции.

Двата отбора предложиха равнстойна и оспорвана игра през първите две части, но след почивката италианците дръпнаха в резултата и дори поведоха с 8 точки. В последната четвърт обаче израелският гранд стигна да равенството и прати мача в продължение, което спечели с 2 точки, за 19:17.

Най-резултатен за победителите бе Алън Андерсън с 27 точки. За Лотоматика Кенеди Уинстън вкара 21.

След този успех Макаби (Тел Авив) оглави класирането в група "С" с 3 победи и 1 загуба. Със същия актив на втора позиция е Лотоматика Рома.