Шампионът Лукойл Академик постигна първа победа под ръководството на своя нов наставник Петко Маринов, надигравайки като гост Ямбол с 90-70. Двубоят бе част от XVIII кръг на НБЛ. С този успех "студентите" запазиха лидерската си позиция в шампионата с 12 победи и 5 загуби, докато след това поражение тимът на Иван Чолаков е със 7 победи и 11 загуби на предпоследното 6-о място в първенството.

Уили Дийн бе най-резултатен за победителите с 28 точки, 7 борби, Димитър Ангелов регистрира "дабъл-дабъл" от 20 точки и 11 борби, а Тодор Стойков завърши с 12 точки за успеха.

Иван Марчев наниза 17 точки, Байрън Сандърс добави 14, а Станислав Говедаров и Павел Маринов завършиха с по 12 при поражението на Ямбол.

Двубоят започна равностойно, като 4:48 минути преди края на първата четвърт "студентите" дръпнаха с 5 точки за 15-10 след тройка на Ристе Стефанов. В оставащите минути гостите правеха всичко възможно да поддържат добър аванс, като малко повече от минута преди края отново Стефанов бе точен от тройката за 22-12. Тимът на Ямбол обаче не се стъписа и чрез Байрън Сандърс и Станислав Говедаров направи серия от 5-0 за 17-22, 37 секунди преди края. В крайна сметка шампионите имаха аванс от 8 точки за 25-17 след 10 минути игра.

Втората четвърт стартира отново активно за отбора на Иван Чолаков, който по-малко от 5 минути преди почивката намали разликата само на 3 точки за 29-32, след тройка на безспорния талант в тима на домакините Павел Маринов. Капитанът на Лукойл Академик Тодор Стойков и плеймейкърът Уили Дийн обаче бяха в основата на серия от 8-4, с която фиксираха крайния резултат за полувремето - 40:33 в полза на шампионите.

Втората половина на срещата протече по подобен начин. Домакините се стремяха да затруднят максимално "студентите" и след тройка на Кирило Скуматов, 5:47 минути преди края на частта намалиха разликата само на 2 точки за 43-45. Впоследствие тройка на Павел Маринов взриви трибуните в зала "Диана" за 46-45 в полза на Ямбол, по-малко от 5 минути преди края на третата четвърт. Тодор Стойков възстанови равенството в двубоя за 49-49, 2:25 минути преди края, а малко по-късно Уили Дийн изведе гостите отново напред - 51-49. Впоследствие две поредни тройки на американеца и Ристе Стефанов, както и кош на Тенчо Банев  направи резултата 59-50 за Лукойл Академик. В крайна сметка след 30 минути игра "студентите" водеха с 61-52.

Последната четвърт премина под диктовката на шампионите, които поведоха със 76-58, 6 минути преди края след силна игра на Ристе Стефанов, Тодор Стойков, Уили Дийн и Лимайър Голдуайър. До края домакините нямаха нито сили, нито време за някаква изненада и в крайна сметка отстъпиха със 70-90.