Инженер Петър Георгиев, който е президент на баскетболния Рилски спортист беше много афектиран след загубата на неговия отбор от Лукойл Академик. Ето какво сподели той пред сайта bgbasket.com:

Людмил Хаджисотиров: Едва ли някой е очаквал от нас да водим в серията с 2-1 победи

Треньорът на Рилецо се оплака от съдийството

"Ние никога не се предаваме. Както веднъж победихме Лукойл в тази серия, така и втори път можем да надделем над тях. Нищо не се знае. Вчера, нашите момчета бяха доста уморени, а при такъв мач, едно меко казано неточно съдийство, както беше в първото полувреме, винаги обръща нещата.

Не може в такава среща да се дадат две технически нарушения едно след друго за нищо и да изгонят човек на полуфинала, при положение, че ние имаме по-къса скамейка от тях. Това беше решаващо за ихода на мача. След това момчетата се опитаха да ги догонят, но това е трудна работа.

Не смятам да подаваме контестация. Срещу кого?! Всички мачове, които играем срещу Лукойл, ги играем срещу осем човека на практика. Съдиите са хора без никакъв морал. Това е и една от причините нашето първенство и българският баскетбол да са на такова ниво. Да се опитват да помагат на Лукойл, който има играчи за десетки и стотици хиляди... Просто няма какво да кажа... Ние с двама чужденци, дори в някои мачове и с един, ги бием. По този начин съдиите правят мечешка услуга на Лукойл Академик.

Мислех, че вчера съдийството ще бъде по-нормално. Наистина не очаквах такова чудо. Не вярвах, че след три жестоки съдийски тесли, ще има и четвърта. Но както видяхме това се случи. Не очаквам нищо различно и за петия мач. Това обезверява момчетата. Надявам се, че малко почивка ще им повлияе добре. За един ден те не успяха да се възстановят. Както казах ние имаме по-къса пейка и Данчо Бозов не е първа младост. Надявам се да имаме някакви шансове в следващия мач, но при всички положения ние няма да се предаваме. И в първия мач в Правец съдиите свириха за тях, но ги победихме.

Тодор Стойков да си снима неговия отбор, а не мен, защото по-слаб Лукойл от тази година не е имало. Така че Тодор Стойков може да снима каквото си иска...

Когато на полувремето говорих със съдиите им казах, че това, което правят не е в интерес на баскетбола.

Вижда се на какво ниво е баскетбола и съдиите са една от основните причини. Аз давам пари за този спорт повече от 20 години, но освен да ме накарат да се откажа, друго не могат да направят. Това е нещо, което обезверява всички, и състезатели, и треньори, и споснори. Това не е нормално".