Монтана 2003 записа пета поредна победа в държавното първенство за жени. В мач от 10-ия кръг монтанки надвиха като домакини младия отбор на Левски 2014 с резултат 85:53. Така баскетболистките на Стефан Михайлов вече са с общо 7 победи и 3 загуби и със 17 точки заемат второто място в класирането.

„Сините” имат 2-8, като вчера претърпяха пета поредна загуба. Тя ги оставя на 6-о място с 11 точки.

Мачът започна със серия от 9:0 в полза на домакините, а съвсем скоро те вече водеха с над 15 точки. Разликата продължи да се увеличава до почивката, когато стана 26 точки. Всички баскетболистки в състава на Монтана 2003 с изключение на Шарел Алън влязоха в игра, а разликата стана над 30 точки след почивката. До края отборът-домакин нямаше никакви затруднения да запази огромна преднина и намали темпото, което позволи на Левски да спечели последния период.

Радостина Димитрова записа 16 точки, 5 борби и 4 асистенции само за 14 минути и половина игра. Габриела Николова добави 12 точки за победата, а Даниела Петева – 11.

За Левски 2014 всички момичета също получиха поне четвърт игра, като най-резултатна с 16 точки беше капитанът Гергана Иванова, а 11 добави Петя Бояджиева.