Венецуела победи Кот д'Ивоар с 87-71 (26-17, 23-15, 24-24, 14-15) и запази шансове за класиран на 1/08-финал на Световното първенство по баскетбол в Китай.

Левски Лукойл започва подготовка в понеделник

Първата тренировка на тима ще е в зала "Универсиада"

Лидерът на южноамериканците Хейслер Гийен наниза 31 точки ие се реваншира за слабия си мач преди два дни срещу Полша. 18-3-сантиметровият стрелец поведе своите още в първата четвърт, която завърши при резултат 26-17. До почивката разликата набъбна на 17 точки, а Гийен имаше вече 4 тройки и общо 17 точки.

През второто полувреме победителите поддържаха разликата. В сряда те ще играят срещу домакина Китай и ще преследват задължителна победа. В другия мач в група "А" Китай ще играе с Полша за първото място. Кот Д'Ивоар на практика вече няма шанс за То 16.

Нигерия направи втори силен мач срещу един от фаворитите , но отново за малко не стигна до сензация. след загубата с 5 точки от Русия в първия кръг, сега африканците отстъпиха пред Аржентина със 81-94 (17-28, 26-15, 18-29, 20-25).

Така въпреки силните си изяви нигерийците няма да продължат в битката за световната титла. Във втория мач от група "B" Русия се очаква да спечели лесно срещу Южна Корея. В сряда руснаците и аржентинците ще определят победителя в потока.

В група "C" Тунис спечели първи успех за африканския континет. Успехът срещу Иран със 79-67 (29-19, 15-16, 15-13, 20-19) беше изкован още в първата част. Така Тунис и Пуерто Рико ще определят втория тим след Испания, класирал се за 1/8-финал.

"Персите" загубиха драматично срещу Пуерто Рико в събота след серия от късни кошове и вече нямат шанс да продължат напред. Освен ако Пуерто Рико не победи Испания в късния за днес мач и те разгромят европейците в сряда.

В група "D" вече всичко е ясно. Италия се наложи рутинно над Ангола 92-61 (25-11, 19-10, 26-21, 22-19) и чака лесна победа на Сърбия срещу Филипините за да се узакони европейското превъзходство в потока.