В петия се мач при дебютното си участие в Балканската лига отборът на Берое постигна свята първа победа. В среща от група "А" на турнира старозагорци надиграха със 78:73 (15:18, 16:28, 27:17, 20:10) като домакини Кожув.

Гостите от Македония играха по-силно в първата половина на двубоя, след която поведоха с 46:31. В края на третия период българския отбор успя да свали изоставането си на под десет точки. С тройка на Николай Ваклинов Берое намали пасива си на пет точки - 58:63, след третия период.

Четвъртата част започна със силна игра на "зелените", които демонстрираха добра стрелба от близка и средна дистанция. Българите поведоха със 75:73 две минути преди края, след което не допуснаха да им бъде отбелязана нито една точка.

Ащън Мур реализира 18 точки за успеха Берое, а Николай Николов добави още 16 точки. Брандън Пен отбеляза 24 точки за Кожув.