Сръбският шампион Партизан (Белград) спечели за трети пореден път Адриатическата лига, след като на финала се наложи над хърватския Цибона с 63-49. Срещата се игра през 13 000 зрители в „Београдска Арена" в сръбската столица, където през тази година се състоя Final Four на регионалната инициатива.

Новица Величкович бе най-резултатен за победителите със 17 точки, френското крило Стефан Лазме добави 11, а Миленко Тепич завърши с 8 за успеха.

Алън Андерсън наниза 22 точки, докато Джаред Хоумън завърши с 11 при поражението на Цибона.

Отборът на Душко Вуйошевич бе по-добрият на терена през по-голямата част от двубоя и подкрепяни от своята вярна публика "гробарите" поддържаха сериозна преднина, която на моменти стигаше двайсетина точки. Гостите почти стигнаха до обрат в третата четвърт, но независимо от това в последната част бяха прегазени от домакините.