"Бомба бе хвърлена" в най-престижния континентален турнир в баскетбола - Евролигата.

Партизан победи действащия първенец Панатинайкос с 82:73 и по този начин изхвърли гръцкия гранд от по-нататъшно участие в турнира. В крайното класиране белградчани останаха на 2-ро място с 4 победи и 2 загуби, докато ПАО е трети с 3 успеха и 3 поражения.

Фенербахче също се класира за четвъртфиналите на Евролигата.

Турският шампион победи испанският Тау Керамика със 75:59 в зала "Абди Ипекчи" в Истанбул, с което си осигури второто място в група "Е" и в следващата фаза ще срещне победителят в група "Д" - Монтепаски Сиена.

Фенербахче поведе в резултата още в началотона срещата, отбелязвайки първите 8 точки в мача, и запази водачеството си до края. Разликата достигаше и до 23 точки (40:17) в началото на втората четвърт, но тогава Тау отговори със серия от 10 безответни точки и добра игра на Тиаго Сплитер под коша, за да се стигне до 43:30 на полувремето.

Уили Соломон се намесваше авторитетно и поддържаше комфортната преднина на домакините през третата част.

Соломон завърши срещата с рекордните за него през този сезон 28 точки, вкарвайки 5 от 6-те си опита от тройката, към което добави и 4 асистенции и 4 отнети топки.

За Фенербахче Джеймс Уайт добави 11 точки, а Емир Прелджич и Расим Башак се отчетоха с по 9.

За гостите Тиаго Сплитер завърши с 21 точки и 7 борби, Телетович добави 9, а Гейб Муонеке записа 7 точки.

Резултати: Партизан – Панатинайкос 82:73
Фенербахче – Тау Керамика – 75:59
Арис – Лиетувос Ритас 83:74
Монтепаски Сиена – Ефес Пилзен 80:67