В първи мач от четвъртфиналната серия в баскетболната Евролига миналогодишният шампион Панатинайкос победи Макаби (Тел Авив) с 93:73. Играе се до 3 победи от 5 срещи.

Домакините имаха пълно превъзходство като на моменти разликата стигаше до 30 точки. Димитрис Диамантидис бе най-резултатен за гърците с 15 точки, Ник Калатис добави 13, а Майк Батист и Дейвид Логат завършиха с по 11 точки. Кийт Лангдфорд вкара 21 точки за Макаби, а Девин Смит приключи със 17.

В другата среща от вчера Барселона победи Уникс (Казан) със 78:66. Испанците водеха през цялата среща, но допуснаха Уникс да съкрати разликата само до 3 точки - 62:59. Тогава треньорът на Барселона Хавиер Паскал взе почивка, която изигра решаваща роля. След нея Хуан Карлос Наварро реализира първата от шестте си „тройки", а Уникс проведе три поредни неуспешни атаки. Това позволи на Барса да се откъсне и да завърши безпроблемно мача.

Днес са другите два четвъртфинала: ЦСКА (Москва) приема Билбао Баскет, а Монтепаски - Олимпиакос.