Отборът на Панатинайкос се наложи като гост над Нанси с 80:70 в среща от третия кръг на баскетболната Евролига. Това е втори успех за гръцкия тим и трето поредно поражение за домакините в турнира.

„Зелените" започнаха с лекота двубоя и водеха в резултата през цялото време. На почивката  се оттеглиха с аванс от 8 точки (45:37).
Третата част обаче отборът на Нанси спечели с 16:9 и преди последната четвърт момчетата на Желко Обрадович имаха преднина само от 1 точка. В последните 10 ПАО затегна силите и спечели мача с 80:70.

Най-полезен за победителите бе Майк Батист с 18 точки и 10 борби, Диамантидис добави 14 точки и девет борби. За Нанси Рикардо Гриър отбеляза 26 точки и 5 борби, а Стийд Чикамбоуд завърши с 18 точки и 5 борби .

АЛБА Берлин претърпя пълен разгром от ТАУ Керамика с 65:106 при гостуването си. Германският тим бе равностоен само през първата четвърт, завършила при резултат 24:24.

В следващите минути испанският гранд бе категоричен в превъзходството си на терена и методично увеличаваше преднината си, за да завърши с катастрофалните 41 точки актив.

Най-резултатен за победителите бе Игор Ракочевич с 27 точки, а още петима играчи на испанския гранд записаха двуцифрен точков актив. Ансу Сесай със своите 11 точки вкара най-много за АЛБА Берлин.

В друг мач от евронадпреварата Проком победи Жалгирис с 65:60. Бившият гард на Лукойл Академик Уили Дийн не бе в групата на Жалгирис.