Изправеният пред заплахата от отпадане шампион Панатинайкос успя да победи като гост Макаби Тел Авив със 78:69 и да изравни резултата на 2:2 в четвъртфиналната серия от турнира за Евролигата. Играе се до 3 победи. Петият решителен мач, който ще определи участника във финалната четворка, ще се проведе другата седмица в Атина.

Пред препълнената зала „Нокиа Арена" в Тел Авив момчетата на Желко Обрадович излязоха напълно мобилизирани. Те водеха в резултата през по-голямата част от мача, като в края на третата четвърт авансът на "детелините" достигна 11 точки. Пет минути преди края, обаче израелският гранд не само успя да стопи изоставането си, но дори поведе с точка при 65:64. Все пак ПАО бързо си върна лидерската позиция и позволи на домакините да вкарат само още две точки в следващите четири минути срещу 12 и това бе достатъчно, за да се реши двубоят в полза на гърците.

Ник Калатис беше най-резултатен за "детелините" с 15 точки, Шарунас Ясикевичус добави 13, а Димитрис Диамантидис и Костас Каймайкоглу приключиха с по 12 точки. Девин Смит и Кийт Лангфорд вкараха по 14 точки за домакините от Тел Авив, а Лиор Елиаху се отличи с 12.