Отборът на Олимпиакос не успя да се поздрави с успех при гостуването си на Монако в Евролигата. Тимът на българския национал Александър Везенков загуби срещата с 60:64 (20:8, 14:23, 8:15, 18:18), след като претърпя драстичен спад в представянето си в хода на двубоя. Срещата бе част от 18-ия кръг на най-силния клубен европейски турнир.

Самият Везенков изигра най-непродуктивния си мач от началото на сезона, след като за близо 22 минути на терена се отчете с 4 точки, 8 борби и 1 асистенция. Спортист номер 1 на България за изминалата година обаче не получи нито минута игрово време в последната четвърт, в която старши треньорът Йоргос Барцокас предпочете да разчита на Алек Питърс. При стрелбата си българинът бе 2/3 от зоната за две точки и 0/4 от тройката.

Във временното класиране Олимпиакос остава на петото място с баланс от 11 победи и 7 загуби, докато монегаските са на втората позиция с актив от 12 успеха и 6 поражения.

Везенков: Тежки мачове очакват Олимпиакос