Българският национал Александър Везенков игра 6:29 минути и спечели една борба за драматичната победа на неговия Олимпиакос при гостуването на испанския Баскония с 90-87.

Красен Кралев: Вече говорим за спортно хулиганство, трябва нов закон

Министърът на младежта и спорта коментира ексцесиите на баскетболния мач Левски Лукойл - Балкан

Мачът беше решен след продължение, след като редовното време завърши наравно - 80-80. Българинът се справи по-добре в защита и затова не успя да отбележи точки.

Баските водеха през цялото време, но Костас Папаниколау с тройка вкара срещата в добавено време. Гърците бяха по-добри в заключителните минути и добавиха победа №11 в Евролигата.

За Олимпиакос Зак Лидей завърши с 23 точки и 9 борби, а Костас Папаниколау се отчете с 22 точки и 6 борби.

Лука Вилдоса беше над всички за Баскония с 19 точки. Венсан Поарие и Марселиньо Уертас добавиха по 17 точки.