Българинът Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос надиграха Перистери с 87:86 (22:20, 20:24, 21:18, 24:24) като гост в среща от 13-ия кръг на първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Олимпиакос постигна 13-а поредна победа в шампионата и остава лидер във временното класиране без поражение до момента.

Тимът на Перистери, който е воден от големия гръцки бивш баскетболист Василис Спанулис, заема петата позиция с актив 8-5.

Александър Везенков завърши с 8 точки, 9 борби и 1 открадната топка за 30 минути на терена.

Двата състава изиграха много равностоен мач, в който разликата не надвиши 9 точки. Олимпиакос изоставаше с 42:44 на почивката, а след трета част имаше точка аванс при 63:62.

Срещата бе решена в заключителните моменти, като първо Силвейн Франсиско вкара тройка за Перистери за преднина от 84:82 при оставащи 54 секунди.

Янулис Ларендзакис отговори с тройка за гостите за 85:84, а Франсиско вкара нови 2 точки за 86:85 в полза на домакините 12 секунди преди финала. В последната атака Томас Уолкъп бе точен за Олимпиакос 2 секунди преди края на мача, носейки победата за своя тим при 87:86.

Костас Папаниколау и Янулис Ларендзакис отбелязаха по 13 точки за гостите, а за Перистери най-резултатен бе Миро Билан с 20 точки, 6 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг от гръцкото първенство на 29 януари Олимпиакос ще приеме тима на Арис, но преди това на 27 януари предстои домакинство на израелския Макаби Тел Авив в Евролигата.

Александър Везенков записа 15 точки при победата на Олимпиакос над Реал (Мадрид)