Олимпиакос допусна загуба от Зенит с 68:77 в домакинството си от третия кръг на Евролигата. Поражението бе второ за гръцкия гранд.  Олимпиакос започна ударно и поведе с 12:0, но Зенит постигна обрат до края на първата четвъртина и я завърши с точка преднина.

В последната минута и половина Кевин Пънтър вкара тройка, а след това Костас Папаниколау прати срещата в продължения.

Зенит изигра хладнокръвно допълнителната част и направи серия от 6:1, която бе достатъчна за първата победа на руснаците в Евролигата.

Матеус Понитка вкара 18 точки за Зенит и спечели пет борби, изигравайки ключова роля в продължението. Алекс Ренфро и Густаво Айон добавиха по 10 точки за победителите, а Никола Милутинов записа дабъл-дабъл за гърците с 16 точки и 16 борби.

Александър Везенков не взе участие в срещата.

Везенков: Искам да помагам на Олимпиакос да печели повече