Мъжкият баскетболен отбор на Балкан спечели трета поредна победа от предсезонната подготовка. В двубой, игран тази вечер в "Арена Ботевград", тимът на Небойша Видич надигра Академик Плодив с 90:71 (20:18, 21:22, 19:13, 30:18) след по-силно второ полувреме.

Балкан започна добре срещата, но след това позволи на съперника на намали пасива си и след първия период разликата беше само 2 точки. Оспорвана беше и втората четвърт, след която гостите запазиха минимално изоставане от една точка на почивката при 41:40.

В третата част ботевградчани увеличиха постепенно преднина и след убедителна последна част спечелиха мача.

Небойша Видич даде възможност отново на всички състезатели да влязат в игра. Най-резултатен за успеха с 19 точки отново беше Дерик Маркс, Трейвин Тибодо записа "дабъл-дабъл" от 17 точки и 14 борби, 16 точки отбеляза Крис Минков, а 15 Калил Дюкс.

Капитанът на Академик Васил Бачев беше над всички с 20 точки, а 14 отбеляза центърът Неманя Бешович. Томислав Минков реализира 12 точки.