Московският ЦСКА постигна четвъртата си победа от толкова срещи в Евролигата. Европейските шампиони се наложиха над своите сънародници от УНИКС Казан с убедителното 98:80.

Мачът се игра в московският дворец на спорта Мегаспорт.

Най-резултатен за победителите беше сърбинът Милош Теодосич с 16 точки. За гостите от Казан топреализатор е Кийт Ленгфорд отбелязал почти половината точки за своят отбор - 36.

Уникс записа четвърта поредна загуба и заедно с Галата Сарай са единствените отбори без победа в надпреварата.

Другият непобеден отбор до момента освен ЦСКА Москва е Фенербахче. Двата турски гранд ще играят утре в дербито край Босфора.

Тази седмица за първи път в историята на Евролигата се играят два кръга от надпреварата, като голяма част от мачовете са местни дербита.

В останалите срещи играни тази вечер Анадоли Ефес победи четвъртия истанбулски отбор Дарушафака с 84:79, Реал Мадрид надделя в Милано над Олимпия с 101:90 и Саски Баскония загуби от Олимпиакос с 90:95.

Утре ще се играят още четири двубоя от най-силната надпревара на стария континент.