Отборът на Монтана постигна изключително престижна победа в първия си мач от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Като гост Монтана се наложи със 73:71 (16:26, 14:15, 21:10, 22:20) над сръбския Цървена звезда, като състезателките на Стефан Михайлов осъществиха обрат от 11 точки пасив на почивката.

Решителна за победата на Монтата се оказа третата четвърт, в която българският тим реализира 21 точки срещу едва 10 за сръбския. В последната четвърт двата тима на няколко пъти си размениха водачеството, а тройка на Цветомира Шаренкапова 35 секунди преди края изведе Монтана напред в резултата при 71:70. В последните секунди сръбкините имаха шанс първо да стигнат до победата, а след това и да изравнят, но и двете им стрелби се оказаха неточни.

Най-резултатна за Монтана с 15 точки бе Радостина Димитрова, Шаренкапова остана с 14, а с 12 завърши Сата Буут. За Цървена звезда Мина Джорджевич отбеляза 26 точки, а 15 вкара Биляна Степанович. В класирането Цървена звезда и Монтана разделят второ-трето място с по 4 победи и 3 загуби. Води словенският Атлет Целие с 6 успеха и само 1 поражение.

Важна победа на Монтана в Загреб

Българките изиграха силна първа четвърт срещу Медвешчак и съхраниха преднината си до края