Шампионът Монтана спечели като гост в Стара Загора срещу Берое с 72-63 и поведе с 2-1 победи в полуфиналната серия на дамското баскетболно първенство. С този успех отборът от Северозапада е на крачка от повторение на миналогодишния финал срещу Хасково.

Хасково е първият финалист в дамското баскетболно първенство

Фаворитките за титлата победиха Нефтохимик в Бургас

Старозагорки не можаха да задържат инерцията от втория мач. Още от самото начало Монтана поведе в резултата. Първата четвърт разликата беше две точки 17-19. Постепенно гостенките увеличаваха преднината си и се оттеглиха на почивката с аванс от 10 точки. През второто полувреме шампионките контролираха играта и не допуснаха разликата да бъде стопена.

Четвъртият мач е днес от 18:00 часа отново в Стара Загора.

Най-много точки вкара Радостина Димитрова 20. Христина Иванова записа 14 точки, а Димана Георгиева и Даниела Петева по 10 точки.

За домакините отново над всички беше Моник Рийд с 16 точки и 14 овладени борби. Джазмин Пъркинс се отчете с 15 точки, а нейната сънародничка Сиера Уорън с 11 точки.