Баскетболистите на Монтана победиха носителките на Купата на България Хасково с 78-76 и поведоха с 2-1 победи във финалната плейофна серия за определяне на шампиона на България.

Мачът беше много оспорван и държа в напрежение публиката до последните секунди. Първата четвърт завърши при равенство 19-19. На почивката домакините водеха с 42-38, а преди последната част с 64-56.

Берое грабна бронза след втори успех срещу Нефтохимик

Старозагорки показаха, че са равностойни на „грандовете"

В края на третата четвъртина Челси Лий от състава на Хасково получи пети фаул и остави своя отбор сано с една американка на площадката. Това натежа везните в последните минути в полза на Монтана.

Хасковлийки не се предадоха и успяха да намалят изоставането си само на две точки минута преди края. Те имаха и още една атака, но стрелба на Катерина Рудева беше блокиран 6 секунди преди сирената. Точно Рудева замести Челси Лий.

Димана Макариева вкара 20 точки. Американките Шарел Алън и Лиза Бърджис се отчетоха съответно с 15 и 14 точки.

За Хасково Деляна Коева също записа 20 точки, а Уолтия Рол остана с 19 точки и 14 борби. Челси Лий, която игра 30 минути завърши с 14 точки.

Интересен факт е, че Монтана има 7 вкарани тройки срещу 4 на Хасково. А разликата в резултата е 2 точки.

При победа довечера на домакините, те ще защитят титлата си от миналата година. Хасково има нужда от успех за да приеме своите противнички в неделя в пети последен мач.