Шампионът Монтана 2003 победи Хасково 2012 с 87:86 след продължение в драматичен сблъсък между първите два отбора в държавното ни първенство.

След равностойна първа четвърт гостенките успяха да вземат аванс от 5-6 точки в последните две минути на полувремето и се оттеглиха с преднина от 42:37 на почивката. В средата на третата част Хасково за първи път поведе с двуцифрена разлика при 51:41 и успяха да я поддържат до началото на последната четвърт. Постепенно домакините съкратиха пасива си и след серия от 12:2 изравниха 3:52 минути преди края за 72:72.

Двубоят продължи с доста грешки и пропуски и от двата отбора, а 41 секунди преди края домакините стигнаха до пълен обрат и поведоха със 76:74 след два точни наказателни удари На Цветомира Шаренкапова. Дженифър О'Нийл изравни 15 секунди преди сирената за 76:76, а Монтана не успя да организира добра атака и се стигна до продължение.

В допълнителното време домакините имаха предимство и стигнаха до победата след решаващ точен наказателен удар на капитанката Шарил Алън 37 секунди преди края.

Монтана 2003 победи Хасково и оглави класирането

Тройка в последната секуда донесе успеха на Нефтохимик

Радостина Димитрова се отличи с 23 точки и 7 борби за домакините, а Алън добави 14 точки и 12 борби. Шаренкапова пък допринесе с 12 точки и 13 асистенции. О'Нийл беше лидерка на Хасково с 27 точки, 9 борби и 5 асистенции. Челси Лий завърши с 26 точки и 14 борби, но това не беше достатъчно. Хасково остана на върха с 23 точки, а Монтана е втори с точка по-малко.

Въпреки загубата Хасково запазва първата позиция с 23 точки, само на точка пред Монтана. Трети е отборът на Берое с 20 точки, но и с мач по-малко.