Баскетболистките на Монтана 2003 спечелиха бронзовите медали в Държавното първенство за жени, след като победиха Берое 07 със 75-70. Домакините водеха през цялото време, като най-голямата разлика в мача стана в 37-та минута с 11 точки.

След края на срещата отборът на Монтана получи бронзовите медали от първия източноевропеец, който заигра в Националната баскетболна асоциация - Георги Глушков. Бронзов медал получи и кметът на Монтана Здравко Живков.

Баскетболистката на Монтана Ивелина Вранчева пък грабна приза за най-добрия плеймейкър в първенството.

Най-много точки за Монтана наниза Жанета Жельова с 30, а за Берое най-резултатни бяха Латвиша Баер с 21 точки и Албена Бачкова с 15 точки.

Във финалния плейоф, който ще излъчи победителя в първенството за 2009-та година, Лукойл Нефтохимик(Бургас) победи Дунав Еконт (Русе) със 76:67 точки и поведе с 2:1 победи в серията.

Както е известно, финалният плейоф се играе до три победи от пет мача. Четвъртата среща между двата тима е отново в Бургас във вторник.