Младежкият национален отбор по баскетбол започна с много трудна победа участието си на Европейското първенство в Дивизия Б, което се провежда в Австрия. Селекцията на Георги Младенов надделя с 91:86 над Португалия след продължение.

Младите надежди на БГ баскета бяха на път да загубят двубоя, но след силна серия в края на мача успяха да избегнат поражението, като можеха да спечелят още в редовното време. Александър Янев трябваше да бие два наказателни удара при изтекло време, но не успя при нито един от двата, за да се стигне до рулетката на допълнителните 5 минути.

До почивката мачът се развиваше на приливи и отливи, като нашите дърпаха в резултата, след което позволяваха на противника да прави серия от точки, а в крайна сметка Португалия водеше с 38:35 след 20 минути игра.

След третата част преднината на съперника беше 6 точки, а 28 секунди преди края тройка на Божидар Аврамов изравни резултата - 74:74. Португалия пропусна последния си шанс за кош, а Янев бе фаулиран със сирената, но не можа да реализира. Все пак българите не се пречупиха и взеха своето в допълнителното време. Най-резултатен беше Янев с 23 точки и 10 борби, а Аврамов добави 18 точки. Жоао Герейро наниза 20 точки в българския кош.

Следващият мач на младата ни команда е в петък срещу Финландия.