Баскетболистките на Миньор (Перник) записаха трета поредна победа на квалификационния турнир за влизане в НБЛ при жените. Те надиграха тима на Тони 7 със 72:53.  Така перничанки останаха без загуба на баражите.

Двата отбора предложиха равностойно първо полувреме, дори младият тим от Сливен поведе в резултата през първите минути на срещата и в края на първата четвърт резултатът бе 21:20.

Добрите изяви на момичетата на Ивайло Христов продължиха и през втората част, като едва в самия й край позволиха на съперника обрат, за 32:30.

След почивката отборът на Тони 7 отново поведе и бе равностоен до средата на частта, когато Миньор дръпна в резултата след няколко безответни коша.  В последните 10 минути перничанки увеличиха аванса си.

Камелия Михалкова бе най-резултатна за победителщите с 22 точки, 11 борби и 7 асистенции, Радмила Нешева завърши с 20 точки, 8 борби и 5 асистенции.

За Тони 7 Гергана Колева вкара 18 точки, а Памела Дечева добави 12 и 9 борби.

В по-рананния мач за деня Славия се наложи над НСА Делта с 69:67 след продължение. Двата тима предложиха оспорван и драматичен сблъсък с честа смяна на водачеството.

Албена Бачкова вщара 19 точки за успеха на "белите", Тенчева добави 18.

За НСА  Мария Цанкова наниза 27 точки, а Мария Рангелова завърши с дабъл дабъл 13 точки и 21 борби.