Торонто Раптърс 83-97 Милуоки Бъкс  (22-30, 29-16, 19-29, 13-22)

Гъркът Янис Антетоконмпо наниза 28 точки и спечели 8 борби за изненадващо голямата победа на Милуоки над Торонто. Малкълм Брогдон добави 16 точки,

За канадския отбор най-резултатен беше лидерът ДеМар ДеРозан с 27 точки и 9 борби. Серж Ибака добави 19 точки и 14 борби.

Това е девета поредна загуба на Торонто в първи мач от плейофна серия. „Раптърс" само веднъж са печелили първи мач от 12 възможни.

Кливлънд измъкна победа с една точка срещу Индиана

Гостите можеха да спечелят в последните секунди

Сан Антонио Спърс 111-82 Мемфис Гризлийс (25-30, 27-19, 32-15, 27-18)

Сан Антонио стартира с убедителна победа плейофната серия срещу Мемфис Грийзлис. „Шпорите" водеха с 74-64 две минути преди края на третата част, след което вкараха 19 последователни точки.

Коуи Ленърд доминираше, вкарвайки 15 точки третите 12 минути. Толкова колкото и целия отбор на Мемфис. Ленърд седна на скамейката в последните минути на мача. Сан Антонио играе за 20-ти пореден път в плейофи за определяне шампиона в НБА.

Лос Анджелис Лейкърс 95-97 Юта Джаз (24-22, 28-30, 18-,22 25-23).

Джо Джонсън вкара победния кош за Юта в последната секунда и смълча залата в Лос Анджелис. Французинът Руди Гобер контузи коляното си 20 секунди преди края, след като се удари с Лук Мбах. Той ще трябва да премине през магнитен резонанс за да се установи тежестта на контузията.