Милуоки Бъкс се класира за финала в Източната конференция на НБА за първи път от 2001 година. Най-добрият отбор в редовния сезон разгроми в собствената си зала Бостън Селтикс със 116-91 и затвори серията с краен резултат 4-1 победи.

Берое изравни полуфиналната серия с Балкан

Заралии триумфираха у дома с 85:81

Отново определяща се оказа балансираната игра на "супер звездата" Янис Антетокоунмпо. Той завърши с 20 точки, 8 борби и 8 асистенции. Още 6 негови съотборници се отчетоха с двуцифрен актив.

Мулуоки ще играе в третия плейофен кръг с победителя от двубоя Торонто Раптърс - Филаделфия 76, където канадския тим води с 3-2 победи.

Кайри Ървинг остана само с 15 точки за Сеетикс. Той порази коша само 6 пъти от 21 опита.

Домакините водеха през цялата среща. Единственият им труден момент беше през първата четвърт, когато допуснаха обрат от 18-7 до 18-19. Джордж Хил вкара два последователни коша за 22-19, резултат с който завърши четвъртината.

През това време Ървинг направи 10 пропуска от 12 опита. Минималната разлика в полза на домакините беше 43-36, когато за кратко лидерът на Бостън се беше събудил. Последва много силна игра на Антетокоунмпо и след негова забивка на таблото светеше 65-52 за домакините.

Последната четвърт само се доиграваше, защото осем минути преди края на двубоя резултатът беше красноречив - 91-69.

При условие, че Торонто и Филаделфия достигнат до седми мач, то Милуоки ще има много по-голяма почивка преди старта на финала.