Отборът на МГУ записа първа победа в група "С" на АБА, след като се наложи над Андрес с категоричното 92:74 и по този начин съхрани шансовете си за продължаване напред в турнира. Страхотен мач за победителите изигра лидерът на "миньорите" Георги Гулабчев, който приключи с внушителен "дабъл-дабъл" - 53 точки и 17 борби, а Диан Парушев се отчете с 32 точки и 10 борби.

Теодор Янчев приключи с 38 точки и 12 борби за тима на Адрес, а Любомир Балабанов и Александър Алексиев добавиха съответно по 20 и 13 точки.

Срещата започна добре за символичните домакини от МГУ, които поведоха с 8:0, но след това позволиха на съперника си да се съвземе и да обърне резултата в своя полза - 24:22 след първите десет минути. До края на първото полувреме Гулабчев и Парушев демонстрираха отличен мерник и успяха отново да изведат тима си напред - 42:39.

След почивката "миньорите" контролираха събитията на терена и успяха да увеличат аванса си на шест точки - 66:60, а в решителната последна четвърт наложиха категорично волята си над Адрес и именно тогава отвориха двуцифрена разлика и си гарантираха успеха.

В другата среща от програмата на група "С" беше още по-оспорвана, като в нея един срещу друг се изправиха отборите на Спортни настилки и HP Bulgaria. Интригата се запази до последните минути, но в крайна сметка след по-силна последна четвърт HP Bulgaria спечели със 75:70.

Богдан Ставрев отбеляза 22 точки и овладя 10 борби за победителите, Георги Каишев приключи с 15, а Антон Миленков и Борис Маринов добавиха по 10 точки.