МеноркаМенорка, с Калоян Иванов в състава си, загуби със 79:84 от Мурсия в мач от 16-ия кръг от испанското баскетболно първенство.

20-годишният Иванов бе резерва, но игра 12 минути и записа 6 точки, 1 борба, 1 асистенция и 1 "чадър".

Отборът на Менорка е последен в подреждането с актив от 3 победи и 13 загуби. Начело е Тау Керамика с 15 победи и 1 загуба.

По-късно днес Каха Сан Фернандо с Филип Виденов гостува на Гранада.

В първенството на Русия Химки, съперник на българския шампион Лукойл Академик в група "С" на турнира за Купата на УЛЕБ, записа нова загуба от шампиона в Евролигата ЦСКА (Москва).

ЦСКА победи Химки с 87:72 (22:22, 24:18, 22:8, 19:24) точки, като за нашия съперник най-резултатни бяха Макарти с 20 точки, Веремеенко с 14, Савков и Фридсън с по 9.

Химки е на четвърто място в класирането със 7 победи и 4 загуби, а лидер е ЦСКА с 10 победи и 1 загуба. Лукойл Академик гостува на Химки в последния си мач от групата, а момчетата на Марин Докузовски са домакини на Монтепаски във вторник в София.