Отборите на Испания и Македония се класираха за полуфиналите на ЕП по баскетбол за мъже в Литва. Испанците разгромиха на четвъртфинала Словения с 86:64.

Най-много точки за победителите отбеляза Хуан-Карлос Наваро - 26 т. Звездата на иберийците Пау Гасол се отчете с 19 т. И докато победата на Испания бе напълно очаквана, класирането за полуфинал на отбора на Македония, наложил се над домакините от Литва с 67:65, граничи със сензация.

Мачът бе изключително оспорван и драматичен, като премина през много обрати. Най-резултатен в него бе натурализираният македонец Бо МакКалъб, реализирал 23 т.

Днес от 17:00 часа българско време е четвъртфиналният мач Гърция - Франция. В 20:00 часа започва другият четвъртфинал Сърбия - Русия. Победителите се срещат помежду си в полуфинален мач на 16 септември. В същия ден е и другият полуфинал: Испания - Македония.