Започнаха срещите от деветия кръг на баскетболната Евролига. Както знаем 16-те отбора ще се срещнат по два пъти по класическата система всеки срещу всеки.

В Истанбул Анадолу Ефес постигна четвъртата си победа надделявайки над Цървена Звезда с 100:79. Гостите бяха равностойни в първата част, която завърши 21:21, но след това турският тим започна да трупа разлика и постигна комфортна победа. Звезда има същия актив като Анадолу - 4 победи и 5 загуби.

Израелският Макаби Тел-Авив поднесе малка изненада след победата си в Пирея над Олимпиакос с 80:73. Макаби започна слабо участието си в надпреварата през този сезон, но вече е в горната част на таблицата с 5 победи и 4 загуби. Гостите поведоха още след първата четвърт. Те водеха на полувремето с 44:37. В края Олимпиакос намали разликата до 6 точки, но не можа да стигне до пълен обрат. Олимпиакос е със същия актив от 5 победи и 4 загуби. ДЖ Сийли отбеляза 5 тройки и общо 19 точки.

Бившият европейски шампион Жалгирис също започна да трупа победи. След като бяха ощетени в Барселона, литовците се наложиха у дома над германския Бросе Баскетс с 86:76. Гостите поведоха след първата четвърт с 22:18, но после нещата си дойдоха по местата. Това е трета победа за Жалгирис. Босе има две победи и седем загуби.

Фенербахче постигна шестата си победа. Турците победиха Олимпия в Милано с 79:70. Домакините водеха през по-голямата част от мача, но в последната четвърт вкараха само 7 точки и допуснаха 21. Италинаците са в групта отбори с по 4 победи.

В последната среща за деня Реал спечели за седми път. Победен беше руския Уникс с 89:75.

Начело в лигата е ЦСКА Москва с 7 победи и една загуба. Московските армейци  утре ще домакинстват над баските от Саски Баскония.