Испанският Каха Лаборал се наложи с 86-81 над Макаби Тел Авив в мач от втория кръг на Евролигата.  Бившият Тау Керамика, сега  Каха Лаборал стигна до победата след равностоен сблъсък с противника. Основната заслуга за това бе на Тиаго Сплитер.

След оспорвана първа част, в която и двата тима показаха равни сили, през вторите 10 минути  домакините нарожиха надмощие над играта и поведоха с 14 точки. На полувремето резултатът бе 55:44 в тяхна полза.

След почивката Макаби се върна в мача и поддържаше интригата в двубоя. Липсата на постоянство в действията на момчетата на Пини Гершон обаче не позволиха на тима да стигне до успеха.

Най-полезен за победителите бе Тиаго Сплитер с 26 точки и седем овладени борби. Марселиньо Уертас вкара 16.

Макаби Тел Авив имаше страхотен процент от тройката и трима състезатели на израелския гранд вкараха по четири далечни стрелби, като тези на Мачей Лампе и Андрю Вишневски всъщност стопиха изоставането в третата част.

За гостите от Макаби Мачей Лампе отбеляза 18 точки и записа седем борби, Чък Ейдсън наниза 16 точки, а Давид Блутентал и Вишневски завършиха с  по 12 точки ( и двамата с по четири тройки).

В друга среща от групата гръцкият Маруси победи Унион Олимпия с 85:71. В следващия кръг Маруси посреща Лотоматика Рома, а Унион Олимпия приема Каха Лаборал.