Людмил Хаджисотиров остана доволен от играта в защита на водения от него Рилски спортист при победата над Левски с 75:62 в мач от Балканската лига. Младият наставник беше леко притеснен от загубата на концентрация в нападение:

Рилски спортист победи Левски в Балканската лига

Рилски спортист се наложи над Левски в Балканската лига

Самоковци се поздравиха с успех с 75-62

"Изиграхме добър мач в защита, в който успяхме да лимитираме отбора на Левски до 14-17 точки за част и общо до 62, което беше и нашата цел. Не ми хареса това, че в последните минути загубихме концентрация в нападение, а това е нещо, което не бива да допускаме в мачовете с фаворитите в лигата.

Това мисля, че е нещото, което трябва да изчистим, но иначе съм доволен от старанието на момчетата, особено в защита. За всички е ясно, че играем ли добре в защита нападението ще тръгне.

Лошото е това, което се случи с Денислав Вутев. Надявам се и стискам палци контузията му да не е сериозна, но в момента нищо не мога да кажа. Ще трябва да направим изследвания, за да видим какво е състоянието му, но наистина се надявам да няма нищо сериозно", завърши младият специалист.

Снимка 318498

Златин Георгиев също констатира проблеми с концентрацията. Нещо, което не бива да бъде допускано срещу грандове като Балкан и Лукойл Академик:

"Мисля, че днес 35 минути играхме много добре, но в последните минути направихме доста грешки, което позволи на момчетата от Левски да намалят разликата. Радващото обаче е, че не позволихме да се стигне до някакви драматични моменти и си спечелихме мача.

Ако играем срещу Балкан или Лукойл това обаче може да ни изиграе лоша шега и затова трябва да избягваме такива ситуации" - завърши Георгиев.