Българският шампион Лукойл Академик загуби със 72:79 като гост на Уникс (Казан) в двубой от група Б на турнира Юрокъп. Противно на очакванията играчите на Лукойл играха равностойно срещу суперкласния тим от Казан. На почивкта нашите водеха с 9 точки, но през втората част не успяха да задържат аванса си и за съжаление не успяха да се възползват от отсъствието на четирима играчи от състава на домакините. Поражението сложи край на наджедите на Лукойл да продължи напред в турнира.

Срещата започна с ударна тройка на Чавдар Костов. След нея домакините влязоха в мача и поведоха със 7:3. Българският тим показа самочувствие в следващите минути и с нови две тройки на Ейкинс и Стефанов нашите поведоха за 8:9. До края на първия период домакините показаха класата си и дръпнаха в резултата. Така след 10 минути игра резултатът бе 21:15.

Втората част започна равностойно, но след три минути игра Уникс дръпна с 9 точки - 26:17. Това принуди Любомир Минчев да вземе таймаут. Веднага след него Акинс вкара тройка и "студентите" намалиха разликата. В следващите минути Лукойл продължи да играе на ниво и разликата бе намалена на 1 точка след отлична проява в нападение на Веско Веселинов и тройка на Чавдар Костов. Наставникът на Уникс взе прекъсване, но то не даде резултат. Три минути преди почивката резултатът бе 32:31 за домакините.

В следващите минути Лукойл заигра още по-добре, което притесни руснаците. В заключителните минути се събуди Тодор Стойков. Така само за три минути Лукойл поведе с 9 точки и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 32:41 в полза на българския тим.

Третата четвърт започна с 5 безответни точки на които стопиха преднината на Лукойл.  Последваха три тройки на Марко Попович, който реши и двубоя в София. Това позволи на домакините да поведат с 46:45, 5 минути преди края. До края на частта играта продължи да върви кош за кош. В крайна сметка Веселин Веселинов реализира за 53:53 след 30 минути игра.

Четвъртата част стартира с тройка на Тодор Стойков, но въпреки това в следващите минути Уникс показа класата си. В 34-ата минута резултатът бе 62:62. Владимир Веремеенко вкара много важна тройка и руснаците поведоха с три точки. Това смути нашите. Които допуснаха 9 поредни точки само за 2 минути и това реши срещата. До края играта бе накъсана от нарушения, но и това не помогна на Лукойл. В крайна сметка "студентите" паднаха със 79:72.

Най-резултатен за Лукойл стана Тони Ейкинс с 13 точки. Ристе Стефанов добави 11, а Веско Веселинов и Христо Николов се отличиха с по 10 точки.

Владимир Веремеенко бе над всички с 22 точки, а Марко Попович се отличи с 21 за победителите.

В другия двубой от групата Динамо (Москва) надви Баронс с 84:74.