Българският вицешампион Лукойл Академик регистрира трета поредна загуба в група В на ЕвроЧалъндж, след като тази вечер загуби при гостуването си на румънския Енергия Ровинари с 67:72 след продължение, като по този начин „студентите" почти загубиха шансовете си да продължат напред в третия по сила турнир на Стария континент.

Двубоят тръгна по възможно най-лошия начин за Лукойл Академик, след като момчетата на Йовица Арсич допуснаха много грешки в защита и позволиха на домакините да поведат с 10:0.

Първите точки на българския вицешампион дойдоха след тройка на Къри, а след него и Шундов се разписа за 6:10. До края на първата четвърт в игра за „студентите"  се появиха Минков и Веселинов, но и това не помогна на гостите да намерят верния път към коша на съперника, за да стопят още изоставането си - 16:22.

Възпитаниците на Йовица Арсич допуснаха много грешки в началото на третия период, което даде шанс на домакините отново да поведат с 6-7 точки, като за близо пет минути игра единствените точки за Лукойл дойдоха след кош и фал на Смит. За късмет на Арсич и неговия отбор, домакините от Енергия също се надпреварваха да пропускат, а след близо три минути суша Шундов и Франсис се отпушиха и отново изравниха резултата - 40:40.

Цялата последна четвърт премина при игра кош за кош, като лидерството смени притежателя си на няколко пъти. 2:51 минути преди последния съдийски сигнал Кремен вкара тройка за домакините за 56:53, но отговорът на Лукойл не закъсня, след като Шундов също избухна с две поредни точни стрелби от далечно разстояние.

Точно 30 секунди преди края, при  резултат 63:63, Тери Смит не сполучи при стрелбата си, а в ответната атака и румънците не успяха да отбележат, което прати мача в продължение. Драмата в допълнителните пет минути беше пълна, като размяната на успешни атаки към двата коша продължи почти до последния съдийски сигнал. Все пак, баскетболистите на Енергия бяха по-концентрирани в решителните моменти, а след успешни атаки на Трауп и Търнър, румънците измъкнаха победата.